ZÍSKAT SI SRDCE PSÍHO KAMARÁDA NESTOJÍ NIC, ALE DÁ MNOHO.

Aktuálně

Můžete hlasovat v nové anketě na konci menu. Berete své mazlíčky s sebou na dovolenou?

Jsem moc vděčná Lillush*, která vytvořila a nastavila tento krásný design.

Čtěte
Jasttynkovy narozeniny ZDE
Tessinčiny narozeniny ZDE

Kde pořizovat, kde se poradit

2. ledna 2011 v 14:08 | Jája |  Pořízení pejska
Předpokládejme, že už víte, jaký typ psa bude pro vás nejvhodnější. Přestože nemáte v úmyslu vůbec někdy svého psa vystavovat, jsou výstavy psů místem, které je výhodné navštívit. Promluvte si s vystavovateli, zeptejte se, jak se dívají na své plemeno - možná zjistíte, že řada vystavovvatelů je pozoruhodně upřímná ohledně nedostatků, ale i předností plemene. Z dlohodobého pohledu s jim to vyplatí.
Dalším krokem bude najít toho správného chovatele, nemusí to být zrovna ten nejlepší v chovu daného plemene, který by za svá štěňata vyhovující plemennému standardu nejspíš žádal zvláštní cenu. Špičkoví chovatelé zase ale často dají potencionálnímu novému majiteli ten nejdůležitější podnět pro rozhodnutí.
Hodně psů se stále ještě prodává prostřednictvím takzvaných "štěněcích farem" a obchodl se zvířaty. Ani na jednom z těchto míst není vhodné štěně kupovat. S mladými psy se nedá zacházet jako se zbožím. Vážné zdravotní obtíže se pravidelně objevují právě u těch mladých zvířat, která prošla touto formou péče. Nic neuspěchejte a buďte srozuměni s tím, že nějaký čas počkáte, abyste dostali právě toho psa, kterého skutečně chcete. Především navštivte psinec a zajistěte si, abyste viděli fenu s celým vrhem štěňát (ale i další vrhy), a pokud je to možné, tak i otce štěňát. Udělejte si představu o tom, v jakých podmínkách byla štěňata odchována.

Zdoj: knížka - Pes a péče o něj (Dr. Peter Larkin a Mike Stockman)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Monča | Web | 2. ledna 2011 v 17:14 | Reagovat

Pěkný článek ta knížka musí být opravdu dobrá

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.